Дома Фудбал Останато „Откако замина сфативме колку ни недостасува Алиоски“

„Откако замина сфативме колку ни недостасува Алиоски“

Поранешниот фудбалер на Лидс, Тони Дориго изјави дека клубот има лоши резултати поради тоа што си замина македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски.

Алиоски играше за Лидс четири сезони и беше еден од омилените фудбалери за навивачите, но за жал Марсело Биелса го загуби македонскиот репрезентативец, па сега Дориго вели дека на премиерлигашот му недостига одличниот лев бек.

„Алиоски е еден од фудбалерите кои значеше премногу за тимот и навивачите. Некогаш некои фудбалери не се доволно почитувани, а сите го сфаќаат тоа кога ќе си заминат. Така беше и со Алиоски. Тој даваше максимум на теренот за оваа екипа и тоа му помагаше за добри резултати“, вели Дориго.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…