Дома Фудбал Останува без договор: Фудбалерот на Барса се поверојатно го најавува преминувањето во Ливерпул

Останува без договор: Фудбалерот на Барса се поверојатно го најавува преминувањето во Ливерпул

0

Шпанските медиуми се почесто споменуваат дека Хавиер Маскерано би можел да ја напушти Барселона на крајот од о ваа сезона.

Нему му истекува договорот, прашање е дали Барселона размислува да му понуди продолжување, со оглед на тоа дека има 33 години и веќе не е во формата во којашто бил порано, а покрај тоа е понеотпорен на повредата.

Како што се наведува за него има заинтересирани страни, медиумите во Шпанија споменуваат три екипи, од кои една посебно се издвојува.

Ливерпул е глабен на листата, но тука се и Јувентус и ПСЖ кои се заинтересирани за неговите услуги.

Маскерано пред преминувањето во Барселона играше токму за Ливерпул каде остави длабока трага и каде беше сосема солиден како заден играч за врска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Фудбал

Проверете

И Меси има свој проблем со исхраната, на еден продукт не може да му одолее

Еден од најдобрите фудбалери во светот, Лионел Меси призна дека често пати има проблем со …