Дома Македонски спорт Мак фудбал Осогово во мисија – 100.000 „ретвитови“ за Мурињо! (ФОТО)

Осогово во мисија – 100.000 „ретвитови“ за Мурињо! (ФОТО)

0

Вчера беше соопштено дека македонскиот второлигаш Осогово остана без тренер.

Тренерот Александар Андов си замине од Осогово после четирите порази во исто толку натпревари од стартот на сезоната.

Добро познато е дека на Осогово можеби не му оди на теренот, но затоа се мајстори за управување со социјални мрежи.

Сега тие стигнаа дури и да добијат одговор од реномираниот „Скај Спорт“ на прашање за Мурињо.

Мурињо работи во „Скај“ како коментатор, па од Осогово ја прашаа оваа телевизија за колку „ретвитови“ би го пуштиле Жозе кај нив. Од „Скај“ дадоа краток и јасен одговор, 100.000.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Втора лига: Мирчевски одново херој на Беласица, Струмичани чекаат Кожув да не победи

Тимот на Беласица денес во рамките од втората македонска лига го совлада Тиквеш и така сти…