Дома Фудбал Останато Она што се случи во Ѓорче веќе се случило во Турција: Во улогата на Костов бил Хуго Алмеида! (ВИДЕО)

Она што се случи во Ѓорче веќе се случило во Турција: Во улогата на Костов бил Хуго Алмеида! (ВИДЕО)

Викендов кај нас се зборува за ситуацијата кога играчот на Академија Пандев Стефан Костов со друга топка прекина противничка акција.

За тој потег Костов заработи исклучување. Ваков потег претходно веќе се случил на натпреваот помеѓу Кашимпаѓа и Бешикташ. Тогаш ветеранот Хуго Алмеида кој неодамна стави крај на кариерата направи нешто слично како Костов. Она што е интересно е што за овој потег Алмеида доби жолт, а не црвен картон како Костов.

Кој погреши македонскиот судија Ралевски или човекот кој ја делеше правдата на овој натпревар?

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…