Tјери Омејер ќе се пензионира по завршувањето на сезоната 2018/2019 година. ПСЖ денеска објави дека голманот ќе брани уште една сезона на голот, а потоа ќе се приклучи во управата на клубот.

Првичниот негов договор истекуваше на крајот на оваа сеозна, но Омереј одлучил да ја помести пензијата за една година.

„Откако дојдов во клубот во 2014 година можам да кажам дека многу сум среќен тука. Уживам секој ден и се чувствувам одлично физички. Немаше причина да ја прекинам оваа убава приказна. Клубот ми дава шанса и да се развивам по ракометната кариера со тоа што ќе му се приклучам на раководството“, изјави Омејер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Кабиб се спрема за Мејведер, а подобар тренер не може ниту да замисли!

Непоразените борци, УФЦ Шампионот, Кабиб Нурмагомедов и легендарниот боксер Флојд Мејведер…