Дома Останати Кошарка НБА Ол-Стар: Тимот на Леброн го прегази тимот на Дурант, Јанис МВП 🎥

Ол-Стар: Тимот на Леброн го прегази тимот на Дурант, Јанис МВП 🎥

НБА Ол-Стар мечот донесе убедлива победа на тимот кој го предводеше Леброн Џејмс.

Леброн и соиграчите ја победија екипата на Кевин Дурант со 20 поени разлика, а на крајот резултатот беше 170:150. Јанис Антетокумпо беше прогласен за МВП на натпреварот. Се издвоија уште Демијан Лилард со 32 и Стеф Кари со 28 поени.

Балканците Никола Јокиќ и Лука Дончиќ немаа своја ноќ барем кога во прашање се постигнатите поени.

Србинот постигна шест поени и додаде сум скокови и пет асистенции, а СЛовенецот покрај три скока имаше и осум асистенции.

На другата страна Никола Вучевиќ кој настапи за екипата на Кевин Дурант постигна пет поени и запиша седум скокови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Борусија не издржа, Сити до победа и полуфинале, на „Енфилд“ без голови“ 🎥

Во вечерашните двојки во четвртфиналето од Лигата на шампионите не видовме некое изненадув…