Дома Фудбал Останато Озил ја пееше турската химна и ги налути Германците 🎥

Озил ја пееше турската химна и ги налути Германците 🎥

Во турското првенство пред секој натпревар се интонира националната химна на Турција, а сега во една таква ситуација во центарот на вниманието се најде Месут Озил.

Озил јануарскиот преоден рок игра во Фенербахче, сега тој беше забележан како ја пее химната на Турција. Ваквиот негов однос предизвика револт кај Германците затоа што тој никогаш не ја пеел германската химна додека настапуваше за националниот тим на Германија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…