Дома Фудбал Останато Озил: Возбуден сум, од дете навивам за Фенербахче

Озил: Возбуден сум, од дете навивам за Фенербахче

Месут Озил од вчера и официјално е нов играч на турски Фенербахче.

Озил го напушти Арсенал после осум години и во тој период со клубот од Лондон освои три ФА Купа. Главен проблем на Арсенал беше платата на Озил која изнесуваше 350.000 фунти неделно.

По потврдата за трансферот Озил истакна дека е среќен и возбуден што потпишува за клубот за кој навивал.

„Возбуден сум од дете сум навивач на Фенербахче. Ова не е остварување на сонот за клубот, туку и за мене. Едвај го чекам првиот натпревар“, изјави Озил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Касано со критики за Конте: Разбира ли дека не е Гвардиола? Во ЛШ беа смешни!

Во овој момент Интер е лидер во Серија А и како што стојат работите тие сега се прв фавори…