Дома Фудбал Англија Од Сити се извинуваа за провокацијата до Челзи после вчерашниот дебакл

Од Сити се извинуваа за провокацијата до Челзи после вчерашниот дебакл

0

Фудбалерите на Манчестер Сити го декласираа Челзи на „Итихад“ со 6:0 во дербито од 26-тото коло од англиската Премиер лига.

Челзи од поодамна немаше доживеано ваква катастрофа во домашното првенство, а Сити едноставно ги разби. „Граѓаните“ стигнаа до предност на самиот почеток на натпреварот и до крајот ја наполнија мрежата на Аризабалага.

После натпреварот химната на Челзи засвири на „Итихад“ што ги шокираше навивачите на лондонскиот клуб. Многумина порачаа дека тоа е срамен потег за еден клуб каков што е Сити.

Не е познато како дошло до ваквата ситуација, но од Сити брзо се огласија и испратија извинување поради пропустот.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јаховиќ направи глупост и заработи црвен картон против Фенербахче (ВИДЕО)

Македонскиот напаѓач од редовите на Коњаспор Адис Јаховиќ направи несфатлив потег во натпр…