Дома Фудбал Од Озил „ни трага ни гласа“: Погледнете какво обезбедување го чува неговиот дом (ФОТО)

Од Озил „ни трага ни гласа“: Погледнете какво обезбедување го чува неговиот дом (ФОТО)

Фудбалерот на Арсенал Месут Озил заедно со соиграчот Сеад Колашинац минуваат низ проблематичен период низ животот.

Се започна кон крајот на јули кога двајцата фудбалери беа мета на грабеж. Колашинац тогаш излезе од автомобилот на Озил и тргна да се пресметува со разбојниците. На крајот добро се заврши за двајцата, но бандата сега започна да го возвраќа ударот.

Неколку инциденти беа забележани после тој суди, а наводно и сопругата на Колшинац го напуштила Лондон, додека Озил изнајмил голема заштита за својата куќа. Домот на Озил го чува силно обезбедување кое со себе има кучиња. Ќе потсетиме минатата недела две лица беа уапсени во близина на куќата на Озил.

Во недела вечерта обезбедувањето патролираше пред домот на Озил, а интересно е што играчот за врска не бил забележан никаде во текот на викендот. Очигледно и тој го напуштил градот заедно со Колашинац. Двајцата фудбалери беа ослободени од Арсенал за првото коло против Њукасл.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Наполи не му простува на Игуаин: Зарем навистина немаше место за него во овој тим?!

Наполи очигледно никако не му го простува трансферот на Гонзало Игуаин во Јувентуа и Арген…