Дома Македонски спорт Од кога дојде во Леванте само Меси има повеќе голови од Барди од слободен удар

Од кога дојде во Леванте само Меси има повеќе голови од Барди од слободен удар

Македонскиот фудбалер Енис Барди постигна прекрасен гол за Леванте, и тоа од слободен удар во стилот на Роналдињо.

Барди го измами живиот ѕид, така што ја испрати топката под фудбалерите и голманот не можеше да интервира.

„Среќен сум што се вратив во тимот. За нас најважна е победата и пласманот во следната фаза, ќе биде важно да останеме што е можно подолго во натпреварувањето“, кажа Барди.

Барди, исто така, објасни што размислувал во ситуацијата при слободниот удар.

„Не размислував за тоа како да шутирам. Забележав слободен простор и го искористив. Голот го посветувам на моето семејство“, вели македонскиот фудбалер.

Барди има постигнато седум голови од слободни удари, па само Лионел Меси со 21 гол е пред него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нејмар ќе биде спремен за реваншот со Барса

Ѕвездата на Пари Сент Жермен, Нејмар најверојатно ќе биде спремен за реваншот со Барселона…