Дома Македонски спорт Мак ракомет Од денес во продажба билетите за натпреварот Македонија – Португалија

Од денес во продажба билетите за натпреварот Македонија – Португалија


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Ракометната Федерација на Македонија ги известува љубителите на ракометот дека сениорската селекција во четврток (09.03.2023 г.), со почеток во 19:00 часот во Спортскиот Центар „Борис Трајковски“ во Скопје, ќе го одигра квалификацискиот натпревар во рамки од квалификациите за Европското првенство против селекцијата на Португалија.

Продажбата на влезници за натпреварот започнува денес (06.03.2023) во 12:00 часот online на интернет-страницата на МК Тикетс (https://mktickets.mk) а влезници можат да се купат и на сите продажни места на МК Тикетс низ државата.

Продажната цена на влезниците за натпреварот е 100 и 200 денари.

Продажна мрежа – МК Тикетс

Скопје:

• ЛитератураМК – City Mall

• ЛитератураМК – East Gate

• ЛитератураМК – Веро Центар

• Литература – ТЦ Буњаковец

• ЛитератураМК – ул. Македонија

• Југотон ГТЦ 1

• ЈК Травел – ТЦ Бисер

• Макпетрол – Козле

• Макпетрол – Илинденска

• Макпетрол – Влае

Велес:

• Унисон

Прилеп:

• ТА Бран

Куманово:

• Тобако Агора

Тетово:

• Тобако Монако

• Гранд Тобако

Гостивар:

• Тобако Вона 5

Тобако БнБ

Охрид:

• ТА Вис Пој

Битола:

• ЛитерараМК

• Tobacco Brothers

Струмица:

• ЛитератураМК

• ТА Сафари

Радовиш:

• ТА Халкидики

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во селото Леуново, …