Дома Фудбал Лига на шампиони Одржан ждребот: Ова се паровите од 3-то коло во Лигата на шампиони!

Одржан ждребот: Ова се паровите од 3-то коло во Лигата на шампиони!

Денес во централата на УЕФА во Нион се одржа ждребот за третата прелиминарна рунда во Лигата на шампионите.

32 тимови ги дознаа своите потенцијални ривали во обид да се пласираат во групната фаза од најпрестижниот фудбалски клупски турнири.

Шампионска група

Селтик или Номе Калју – Макаби или Клуж
АПОЕЛ или Сутјеска – Карабах или Дандалк
ПАОК – Ајакс
Динамо Загреб или Сабуртало – Валета или Ференцварош

Црвена Звезда или ХИК Хелсинки – Копенхаген или Њу Сејнтс
Марибор или АИК – БАТЕ Борисов или Розенборг

Нешампионска група

Истанбул ББ – Викторија Плзен или Олимпијакос

Краснодар – Порто

Бриж – Динамо Киев

ПСВ Ајндховен или Базел – ЛАСК Линц

Натпреварите ќе се играат на 6/7 и 13 август.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Русите го купиле Светското првенство во 2018!?

Aмериканското министерство за правда објави извештај за кој тврдат дека докажува како Сеп …