Дома Македонски спорт Мак фудбал Одреден и терминот: Против Косово играме во 20:45 часот, финалето е од 18:00

Одреден и терминот: Против Косово играме во 20:45 часот, финалето е од 18:00

Попладнево ждрепката во Нион сакаше Македонија ако го помине Косово во полуфиналето да игра на гостински терен.

Финалниот натпревар кој ќе биде натпревар за пласман на ЕП ќе се игра кај победникот од другото полуфинале (Белорусија – Грузија).

По одржувањето на ждрепката УЕФА ги одреди и термините за натпреварите.

Македонија и Косово ќе играат во 20:45 часот на претходно утврдениот датум, 26-ти марти.

Победниците од ова полуфинале и полуфиналето помеѓу Белорусија и Грузија ќе играат на 31-ви во Тблиси или Минск во 18:00 часот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Дибиров и Федерер = две легенди! (ФОТО)

Поголемиот дел (главните) ракометари на Вардар се веќе на зимски одмор, а помеѓу нив е Тим…