Дома Фудбал Репрезентации Одредени судиите за натпреварот со Исланд

Одредени судиите за натпреварот со Исланд


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Ремито со Ерменија во кое видовме и добри и лоши работи веќе е зад нас се мисли на Исланд.

Натпреварот со Исланд го играме на гости во недела, а веќе се познати судиите кои ќе делат правда во Рејкавиќ.

Главен судија на мечот ќе биде Иван Кружлиак од Словачка и ќе му помагаа Бранислав Ханцко и Јан Позор. Четврт судија ќе биде Филип Глова. Во ВАР собата ќе бидат сместени Павел Рачковски и Даниел Стефански од Полска, нивни асистент ќе бидат Мартин Ингварсон од Шведска и Михаел Шафрот од Швајцарија.

Дуелот со Исланд го играме в недела со почеток од 18:00 часот, тој ќе биде петти во овие квалификации во кои до сега имаме две победи, еден пораз и едно реми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Роналдо продолжува да руши рекорди🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Екипата на Ал Наср со…