Дома Фудбал Лига на шампиони Одредени датумите за полуфиналињата во Лигата на шампионите

Одредени датумите за полуфиналињата во Лигата на шампионите

После вчерашните два реванш натпревари во четвртфиналето во Лигата на шампионите денес ги добивме и датумите за двете полуфиналиња.

Лигата на шампионите влегува во самата завршница, а финалистите ќе бидат познати на почетокот на мај.

Првото полуфинале се игра на 27. април кога на „Алфредо Ди Стефано“ Реал Мадрид ќе го пречека Челзи. Наредниот ден ПСЖ ќе биде домаќин на Манчестер Сити. Реваншите се закажани за 4. мај (Сити – ПСЖ) и 5. мај (Челзи – Реал).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Aгуеро по трансферот во Барселона си купи ново „Ферари“ 📸

Искусниот аргентински напаѓач Серхио Агуеро стана нов член на Барселона и веднаш реши да с…