Дома Фудбал Лига на шампиони Одложен и натпреварот помеѓу Јувентус и Лион

Одложен и натпреварот помеѓу Јувентус и Лион

Откако беше потврдено дека е одложен е натпреварот помеѓу Манчестер Сити и Реал Мадрид се потврди дека се одложува и натпреварот помеѓу Јувентус и Лион.

УЕФА потврди дека натпреварот помеѓу Јувентус и Лион ќе се игра во друг термин бидејќи сега едноставно немало можност овој натпревар да се одигра.

Во Јувентус владее паника откако вчера беше потврдено дека играчот на овој тим Даниеле Ругани има коронавирус.

Поради тоа единствена можност беше натпреваот помеѓу Јувентус и Лион да се игра во наредните недели.

УЕФА се уште нема план кога двата натпревари би се одиграле.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Човекот кој го откри Гризман: Во Барса не му подаваат, се гледа дека има проблем и не ужива

Човекот кој го откри Антоан Гризман и тоа како младо момче даде интервју за „Мундо Депорти…