Дома Фудбал Англија Одбраната на Лидс „заспа“, Мане го носи Ливерпул во водство🎥

Одбраната на Лидс „заспа“, Мане го носи Ливерпул во водство🎥

Лидс и Ливерпул играат исклучително возбудлив дуел на „Еланд Роуд“.

„Црвените“ на полувреме заминаа со водство од 1:0, а стрелец беше Садио Мане.

Одбраната на Лидс отпадна, Арнолд испрати асистенција, а Сенегалецот немаше проблеми да погоди за водство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Јувентус започна преговори со Гатузо

Јувентус веќе ја започна потрагата по нов тренер за следната сезона, пренесуваат италијанс…