Дома Македонски спорт Медитерански игри: Одбојкарките поразени и од Тунис

Медитерански игри: Одбојкарките поразени и од Тунис

Женската одбојкарска репрезентација на Македонија е поразена од Тунис во второто коло од групната фаза на Медитеранските игри во Оран.

Одбојкарките денес против Тунис доминираа во текот на целиот натпревар и во ниту еден момент не беше доведена во прашање нивната победа.

Првиот сет го добија со 25:20, додека во вториот беа убедливи и стигнаа до 25:11, во третиот македонските одбојкарки дадоа сличен отпор како во првиот 21:25.

Одбојкарките вчера беа поразени и од Египет со 1:3.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

И селекторот Милевски притиска за трансфер на Муслиу!

Еден од најважните во македонската фудбалска репрезентација, Висар Муслиу ова лето би може…