Дома Топ вести Ова се термините за полуфиналните натпревари во ЛЕ

Ова се термините за полуфиналните натпревари во ЛЕ

Екипите на Шахтјор и Севиља синоќа обезбедија пласман во полуфиналето на Лига Европа.

Шахтјор го победи Базел со 4:1, а Севиља беше подобра од Волвс со минимални 1:0. Украинскиот тим во полуфиналето ќе игра против Интер, а шпанскиот против Манчестер Јунајтед.

Познати се и термините за овие натпревари. Први на теренот ќе излезат Интер и Шахтјор и тоа во недела од 21 часот. Натпреварот ќе биде одигран во Диселдорф.

Манчестер и Севиља другиот ден во ист термин ќе ги одмерат силите, а натпреварот ќе биде одигран во Келн.

Финалниот дуел е на распоредот на 21. август во Келн.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шкендија – Тотенхем со директен пренос на МРТ!

Во четврток екипата на Шкендија ја очекува еден од поголемите натпревари во клупската исто…