Дома Фудбал Англија ОВА НЕ Е ХУМАНО: Ѕвездата на Тотенхем со дриблинг го повреди играчот на Бурнемоут (ВИДЕО)

ОВА НЕ Е ХУМАНО: Ѕвездата на Тотенхем со дриблинг го повреди играчот на Бурнемоут (ВИДЕО)

0
son

Вакви ситуации ретко се слчуваат во фудбалот, а Сајмон Френсис за жал ќе мора некое време да биде надвор од терените.

Тотенхем го победи Бурнемоут со 5:0, а за работите за Бурнемоут да бидат полоши се повреди нивниот дефанзивец Сајмон Франсис и тоа на навистина редок начин.

„Виновник“ е Сон Хеунг Мин кој со фантастичен дриблинг го исфрли од игра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…