Дома Фудбал Ова не го видовте на преносот: Рајс во жесток дуел со селекторот на Словачка, употребени „тешки“ зборови

Ова не го видовте на преносот: Рајс во жесток дуел со селекторот на Словачка, употребени „тешки“ зборови

Фудбалерите на Англија се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство во Германија, победувајќи ја Словачка со 2:1.

Словаците имаа предност речиси цел натпревар, но потоа примија гол во судиското надополнување за израмнување, а потоа во првото продолжение за целосен пресврт на Англичаните.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во текот на натпреварот имаше голема тензија, а таа кулминираше на крајот, кога ниту еден од нив не можеше да ги задржи емоциите.

Избувна по последниот свиреж на судијата, откако Деклан Рајс му пријде на селекторот на Словачка, Франческо Калцона и му рече „Ќути, п***о!“

Имаше и потешки зборови, кои можеа да се прочитаат од усните на актерите, од снимките кои можете да ги погледнете во продолжение.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бабунски со прекрасен гол дебитираше за Данди🎥

Четворицата македонски интернационалци кои настапуваат во Шкотска, попладнево забележаа по…