Дома Фудбал Ова е таткото на Ламин Јамал: Со моќнa порака го прослави голот на својот 16-годишен син на ЕП

Ова е таткото на Ламин Јамал: Со моќнa порака го прослави голот на својот 16-годишен син на ЕП

Ламин Јамал е вистинска сензација на ЕП. На 16 години успеа да стартува и да постигне гол и со тоа да ја внесе својата земја во финалето на Европското првенство.

И тоа не беше каков било гол, тоа беше уметност, а покрај останатиот дел од државата, голема благодарност искажа и неговиот татко Мунир Јамал, кој испрати порака по натпреварот.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


„Како татко и личност, ти благодарам дон Ламине Јамал. Ти благодарам синко – напиша таткото на младиот фудбалер.

После тоа, тој објави уште еден коментар.

Колку е убав овој живот, фала ти Боже – додаде Мунир.

Џамал ​​без никакво сомневање го привлече вниманието на многу скаути по синоќешниот натпревар, а неговиот гол ќе биде еден од најубавите во целиот шампионат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Борусија Дортмунд прегазена од тајландски прволигаш

Борусија Дортмунд одигра сезона во која стигна и до финалето во Лигата на шампионите, доде…