Дома Фудбал Италија Ова е вистинскиот Милинковиќ-Савиќ: Мајсторија од слободен удар! (ВИДЕО)

Ова е вистинскиот Милинковиќ-Савиќ: Мајсторија од слободен удар! (ВИДЕО)

0

Тимот на Лацио за едно полувреме постигна четири погодоци во куп натпреварот против Новара.

Посебно расположен во првиот дел кај клубот од Рим беше Чиро Имобиле кој постигна два погодоци, а по еден постигнаа Алберто и Милинковиќ-Савиќ.

Погодокот на Милинковиќ Савиќ беше мајсторија од слободен удар.

 

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…