Дома Останати Ова би било супер борба: Конор доби предизвик кој веднаш го прифати!

Ова би било супер борба: Конор доби предизвик кој веднаш го прифати!

Aндерсон Силва и Конор Мекгрегор би предизвикале голем интерес од светската публика.

Силва во текот на кариерата се бореше во средна категорија, додека Конор беше во перо, лесна и малку во велтер категорија и двајцата се големи ѕвезди во ММА светот.

Популарниот „Пајак“ нема ништо против борба со Конор и наведе дека тоа би било борба која долго ќе се памети.

„Имам голема почит за спортист каков што е Конор и верувам дека тоа би било супер борба и историски момент кој долго ќе се памети. Ниту тој, ниту јас немаме што да докажуваме на некого и верувам дека УФЦ со организација на оваа борба би ја исполнила желбата на многу фанови на овој спорт. Ќе биде фантастично да излеземе еден против друг и да покажеме што можеме“, изјави Силва.

Силва во неговите славни денови беше непобедлив, а Конор ако судиме по неговата објава на Твитер ја сака оваа борба.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Вујовиќ збесна и го нападна Вучиќ: Ало бре, не управуваш ти со мојот живот!

Легендарниот ракометен тренер Веселин Вујовиќ жестоко го критикуваше претседателот на Срби…