Дома Останати Кошарка Ова би било најголемото враќање во историјата на спортот!

Ова би било најголемото враќање во историјата на спортот!

0

Еден од најголемите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант во 2016. година ја заврши својата играчка кариера.

Меѓутоа, се повеќе и повеќе се шпекулира дека би можел да се врати на кошаркарскиот паркет и повторно да заигра на највисоко ниво. Коментар за тоа имаше и Шакил О`Нил, еден од најдоминантните центари во историјата на кошарката.

„Сите знаат кој е Коби. Никој не може да каже дека тој не може и сега да даде добри 15-20 минути на теренот. Ако се одлучи да се врати со 40 години, тоа ќе биде најголемата објава во спортската историја. Сите би зборувале за тоа, дресовите би се продавале три пати повеќе. Не би ни требало да игра одлично, само да биде 15-20 минути на паркетот… Доколку се врати, тоа би било една од најубавите приказни во историјата на НБА. Само ќе кажам дека Коби сака вакви работи“, изјави О`Нил кој со Брајант освои 3 НБА прстени.

Во Лејкерс пристигна Лебројн Џејмс, а Коби би сакал да заигра во друштво со својот голем ривал и пријател.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Видео: Погба се тркаше со желка, па заклули – не сум толку спор!

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Пол Погба се пошегува на своја сметка така што ја спореди …