Дома Останати Кошарка НБА Објавен официјалниот извештај: Познато кој е виновен за падот на хеликоптерот на Коби

Објавен официјалниот извештај: Познато кој е виновен за падот на хеликоптерот на Коби

После повеќе од една година објавен е официјалниот извештај за падот на хеликоптерот во која животот го загуби Коби Брајант на 26. јануари 2020 година.

Сите кои беа во хеликоптерот го загубија животот, а светот беше посебно во шок поради смртта на НБА лигата Коби Брајант.

Истрагата покажа дека главен вивновник е пилотот. Официјалниот извештај кажува дека пилотот веројатно ја изгубил ориентацијата пред падот. Хеликоптерот немал механички проблеми.

„Лошиот терен во комбинација со катастрофалната ориентација е главниот виновник за падот. Пилотот не знаел каде лета“, изјави човекот задолжен за истрагата, Бил Ешли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Дончиќ жонглираше, па погоди од позади кош 🎥

Лука Дончиќ одигра уште еден одличен натпревар за Далас постигнувајќи 32 поени, но остана …