Дома Фудбал Останато Објавени кандидатите за Златната топка

Објавени кандидатите за Златната топка

Денеска беше објавена листата на 30 кандидати кои се во конкуренција за наградата „Балон Д’Ор“ која ја доделува „Франс Фудбал.

Во битката за престижната награда преовладуваат играчи на европскиот шампион Ливерпул, а има и играчи од Сити, Барселона, Реал Мадрид, ПСЖ…

Садио Мане- Ливерпул

Серхио Агуеро- Манчестер Сити

Френки де Јонг- Ајакс/ Барселона

Хуго Лорис –Тотенхем

Душан Тадиќ- Ајакс

Килијан Мбапе- ПСЖ

Трент Александер Арнолд –Ливерпул

Дони Ван Де Бек- Ајакс

Пјер Емерик Обамејанг- Арсенал

Марк Андре Тер Штеген- Барселона

Кристијано Роналдо- Јувентус

Алисон- Ливерпул

Матијс Де Лихт- Јувентус

Карим Бензема- Реал Мадрид

Вајналдум- Ливерпул

Вирџил Ван Дијк-Ливерпул

Бернардо Силва- Манчестер Сити

Хеунг Мин Сон- Тотенхем

Роберт Левендовски- Баерн Минхен

Роберто Фирмино- Ливерпул

Фаворит според букмејкерите е фудбалерот на Ливерпул, Вирџил Ван Дијк, а веднаш по него се Лео Меси и Кристијано Роналдо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нејмар продолжува да прави хаос во ПСЖ: Одбил да тренира!

Бразилецот Нејмар продолжува да си „тера“ по свое во Париз. Нејмар повторно одлучи да напр…