Дома Фудбал Англија Обамејанг во поразот од Брајтон на сред натпревар имаше „повик од природата“ (ФОТО)

Обамејанг во поразот од Брајтон на сред натпревар имаше „повик од природата“ (ФОТО)

Капитенот на Арсенал Пјер Емерик Обамејанг се најде во една невобичаена ситуација во натпреварот со Брајтон.

Габонецот очигледно имал потреба да оди во тоалет и истрча во соблекувалната на неколку минути.

Свој коментар на оваа ситуација после натпреварот даде и тренерот на Арсенал, Фреди Љунберг.

„Јас не ни забележав дека излегол, го видов само кога се врати. Кога мора да одиш, мора да одиш, нема ништо страшно во тоа“, изјави тренерот на „топџиите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Невидена ситуација до сега: Бараат место во Ла Лига зошто им заминал најдобриот стрелец

Екипата на Реал Сарагоса испрати скоро неверојатно барање до Фудбалскиот сојуз на Шпанија.…