Дома Фудбал Англија Нуно Еспирито Санто менаџер на месецот во Премиер лигата

Нуно Еспирито Санто менаџер на месецот во Премиер лигата

Meнаџерот на Тотенхем, Нуно Еспирито Санто е прогласен за најдобар во месец август.

Вакво нешто беше и очекувано ако се знае дека Тотенхем е единствениот тим со максимален учинок после првите три кола.

Спарсите славеа против Сити во првото коло, потоа против Вулвс и во третото коло беа подобри од Вотфорд.

Еспирито Санто не можеше да посака подобар старт.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …