Дома Топ вести Нов удар за Реал: Се повреди Серхио Рамос!

Нов удар за Реал: Се повреди Серхио Рамос!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Шпанија ја победи Албанија со 2-0, но гостувањето во Скадар, но на натпреварот повреда заработи дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос.

На десет минути до крајот на натпреварот Серхио Рамос ја напушти играта, а по мечот тренерот на Реал, Зинедин Зидан, ја слушна лошата вест, дека капитенот на неговиот тим ги повредил лигаментите во коленото и дека најмалку еден месец ќе биде надвор од фудбалските терени.

Повредата на Рамос само ги зголеми проблемите со кои се соочува Зидан со повредените играчи, бидејќи надвор од тимот се Модриќ, Касемиро и Марсело.

Во Реал се надеваат дека Модриќ и Рамос ќе бидат подготвени за градското дерби со Атлетико кое на програмата е на 20 ноември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Дојде како голем талент, а Анчелоти сезонава нема да смета на него?!

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Турскиот суперталент Арда Ѓулер нема…