Дома Фудбал Нов проблем за Анчелоти: Се повреди уште еден фудбалер

Нов проблем за Анчелоти: Се повреди уште еден фудбалер

Реал Мадрид во последниот период се соочува со многу проблеми со повреди, а вчера против Лајпциг се повреди уште еден фудбалер.

На десетина минути пред крајот се повреди стрелецот на победничкиот гол, Брахим Дијаз. На Дијаз му беше укажана лекарска помош, а потоа мораше да го напушти теренот со помош на лицата од медицискиот тим.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Како што можеше да се забележи станува збор за повреда на листот на ногата. Дијаз подоцна во изјава за шпанските медиуми истакна дека не станува збор за потешка повреда, меѓутоа најверојатно ќе мора да паузира одреден период.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Астон Вила го награди Емери со нов договор

Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор со Астон Вила како награда за  добрите резултат…