Дома Македонски спорт Мак ракомет Нов пораз за Металурзите во СЕХА лигата

Нов пораз за Металурзите во СЕХА лигата

0

Екипата на Металург запиша нов пораз во СЕХА лигата од тимот на Загреб со 30:28.

Немаа сила ракометарите од Автокоманда до крај да му парираат на противникот, иако во поголлемиот дел од мечот беа конкуренти.

На полувреме се замина со 15:13 во корист на Загрепчани, исто така идентична беше негативата и на крајот.

Во таборот на Металург најпрецизни беа Кузмановски и Јагањац со постигнати осум погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе An. V.
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ексклузивни изјави за Еуроспорт- Хиршер ,Мирер и Феликс Нојројтер

По завршување на Олимпискиот слалом. Хиршер раскажува за ситуацијата на слалом терените, а…