Дома Останати Кошарка Евробаскет Нов инцидент во Истанбул: Погледнете што се случи при пристигнувањето на Србите во „Фенербахче Арената“ (Видео)

Нов инцидент во Истанбул: Погледнете што се случи при пристигнувањето на Србите во „Фенербахче Арената“ (Видео)

Во Истанбул владееше вистинска „лудница“ кога се појави моментално најдобриот играч на српската репрезентација, Богдан Богдановиќ.

При влегувањето на „Орлите“ во „Фенербахче Арената“ се случи нов инцидент. Имено, девојката која во саботата беше исфрлена од салата, бидејќи на паркетот сакаше да се слика со Богдановиќ, повторно се обиде да дојде до доскорешниот кошаркар на Фенербахче. Обезбедувањето уште еднаш реагираше и ја отстрани од нивна близина.

Во моментов Србија веќе го игра дуелот против Турција во рамки на третото коло од групата Д на Еврошампионатот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Шек: Имам Ферари, куќа на море, згоден сум…Но моите слободните фрлања се доказ дека никој не е совршен

Шекил Онил без дилеми е еден од најдоминантните центри во НБА лигата на сите времиња. Леге…