Дома Македонски спорт Мак фудбал Ново коло, нова спорна ситуација: Зошто Борец не доби пенал против Шкендија?! 🎥

Ново коло, нова спорна ситуација: Зошто Борец не доби пенал против Шкендија?! 🎥

Во овие моменти Борец и Шкендија го играат натпреварот во Велес.

Шкендија има водство од 0:1, но и после ова коло сигурно ќе има реакции на судењето кои во првата македонска лига веќе како да станаа вообичаени. Велешани кои жестоко протестираа сигурно ќе имаат што му приговорат на главниот судија, Гоцевски.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Беласица го претстави Ѓоре Јовановски: Ова е клуб со традиција и историја!

Беласица денес официјално го потврди она што беше познато од претходно, Ѓоре Јановски ќе б…