Дома Фудбал Англија Нови проблеми за Тен Хаг, остана и без важен дефанзивец

Нови проблеми за Тен Хаг, остана и без важен дефанзивец


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Maнчестер Јунајтед има проблематичен старт на сезоната, неколку фудбалери се соочија со повреди, а други фудбалери како Санчо и Антони се недостапи поради други причини.

Но, сега листата на фудбалери на кои Тен Хаг не може да смета се зголеми откако Арон Ван Бисака отпадна од конкуренција.

Ван Бисака се повреди против Брајтон иако на овој натпревар влезе како резерва дури во 85. минута. Според најавите на медиумите од Островот, дефанзивецот го очекува пауза од околу осум ендели.

Тен Хаг од претходно не може да смета на Лук Шо, Тајлер Маласија, Варан, Маунт и Амрабат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Гатузо е нов тренер на Марсеј

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Тоа што се најавуваше…