Дома Фудбал Италија Нови лоши вести за Милан

Нови лоши вести за Милан

0

Милан синоќа беше поразен од Лацио на домашен терен и не успеа да се пласира во финалето од Купот, а денес доживеа уште еден удар.

Имено, Давиде Калабрија синоќа предвреме го заврши натпреварот со Лацио поради повреда, а денес му беше дијагностицирана фрактура на фубулата.

Првите извештани од Милано говорат дека на 22-годишниот десен бек ќе му бидат потребни најмалку два месеци да се рехабилитира.

Тоа значи дека сезоната е завршена за Калабрија, кој беше многу важен играч во тимот на Гатузо.

Калабрија оваа сезона одигра 33 натпревари, а Гатузо нема да може да смета на него во последните пет натпревари во кои „росонерите“ ќе се обидат да го зачуваат четвртото место на табелата.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Азар заминува: Познато кој ќе биде нова „десетка“ во Челзи

Еден Азар после одигрувањето на финалето во Лига Европа готово сигурно ќе го напушти Челзи…