Дома Фудбал Новиот напаѓач на Барселона се посрамоти уште на претставувањето (ВИДЕО)

Новиот напаѓач на Барселона се посрамоти уште на претставувањето (ВИДЕО)

Изгледа дека новајлиите во Барселона имаат големи проблеми на претставувањето.

Откако Осман Дембеле се посрамоти со жонглирањето на претставувањето нешто слично се случи и со Мартин Брајтвајт.

Фудбалерот кој настапуваше за Леганес дојде поради повредата на Суарез и Дембеле, благо кажано не се прослави на претставувањето. Данецот се обиде да ги забавува новинарите со дриблинзи, но баш и не успеа во тоа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…