Дома Македонски спорт Новиот македонски репрезентативец го напушти Фенербахче

Новиот македонски репрезентативец го напушти Фенербахче


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Новиот македонски репрезентативец Арда Курталан го напушти Фенербахче и се сели во тимот на Адана Демирспор.

Курталан е играч со македонски корени, а неодамна доби шанса за настап за младинската репрезентацијата под водство на Драган Канатларовски. Минатиот месец тој одигра два пријателски натпревари против селекцијата на Босна и Херцеговина.

Инаку, во тек е постапката за издавање на документи за тој да може да игра и официјални натпревари з амакедонската репрезентација. Треба да се напомене дека договорот помеѓу Фенербахче и Адана стои дека Фенер може да го врати назад во секое време со соодветна оштета.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Белингам ги одбил Челзи и ПСЖ

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Англиската ѕвезда Џу…