Дома Фудбал Италија Новиот газда на Милан титулата ја славел со навивачите, а никој не го познал 📸

Новиот газда на Милан титулата ја славел со навивачите, а никој не го познал 📸

Тимот на Милан наскоро ќе добие нови сопственици, а тоа ќе биде Гери Кардинале со неговиот фонд „Редбрд“.

Зделката е вредна 1.3 милијарди фунти, а според повеќе извори е веќе завршена, официјалното соопштение за преземањето се очекува утре. Интересно е што новиот газда на „росонерите“ веќе го славел Скудетото на Милан на плоштадот „Дуомо“.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Бизнисменот од САД кој има потекло од Италија бил заедно со навивачите, но никој не го познал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …