Дома Фудбал Останато Нова магија на велемајсторот на футсалот Фалкао – овој пат од слободен удар (ВИДЕО)

Нова магија на велемајсторот на футсалот Фалкао – овој пат од слободен удар (ВИДЕО)

Сите добро знаеме каков магионичар е Бразилецот Фалкао, но овој човек секогаш одново и одново ја воодушевува спортската јавност.

Фалкао важи за еден од најдорите играчи на оваа игра на сите времиња, а сега со уште една магија го воодушеви спортскиот свет.

Овој пат тој покажа како лесно може да се изведе прекин и да се постигне елегантен гол. Со овој гол тој изнуди овации од публиката. Колку лесно и едноставно изгледа нешто кога тој го прави… МАЈСТОРЕ СЕКОЈА ЧЕСТ!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Јувентус уште ќе чека на ЛШ, Лион ќе игра во Лисабон, Варан трагичар за Реал 🎥

После долга пауза вечерва се одиграа дел од реванш натпреварите во двомечите Јувентус – Ли…