Дома Фудбал Репрезентации Ништо од Шпанија: Брахим Дијаз ќе игра за друга репрезентација

Ништо од Шпанија: Брахим Дијаз ќе игра за друга репрезентација

Играчот на Реал Мадрид, Брахим Дијаз чекаше повик за настап во репрезентацијата на Шпанија, но кога тој не дојде се одлучи да игра за Мароко.

Бидејќи времето одминуваше и Дијаз не се наоѓаше на списокот на „Црвената Фурија“ го прифати повикот на Мароко и во иднина ќе настапува за оваа селекција.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Мароко го сакаше уште во 2018 година и на крајот упорноста им се исплатеше. Така во иднина Мароко, селекција која одигра одлично на последниот Мундијал во Катар ќе биде посилна за уште еден одличен фудбалер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Портсмунт по 12 години се врати во Чемпионшип: Следуваа спектакуларни сцени 🎥

Портсмут го освои трофејот во Лига 1 (трета лига на Англија) и обезбеди пласман во Чемпион…