Дома Македонски спорт Никој како него: Велкоски со новата титула испиша историја во Сараево!

Никој како него: Велкоски со новата титула испиша историја во Сараево!

Македонскиот репрезентативец Крсте Велкоски влезе во историјата на Сараево со новата шампионска титула во првенството.

Во Босна вчера и официјално се прекина шампионатот, а Сараево беше прогласен за шампион. Со таа титула Велкоски стана првиот играч во историјата на клубот со три освоени титули.

Дел од Сараево Велкоски стана во 2014 година и од тогаш овој клуб започна еден добар период. Велкоски по првата шампионска титула во 2016 си замина од клубот меѓутоа брзо се се врати и освои уште две титули и еден куп. Никој во историјата на клубот немал ефект како македонскиот фудбалер.

Треба да се спомене дека Сараево во својата историја има седум титули во првенството.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Казната нема да влијае: Де Брујн останува во Манчестер Сити!

Патрик де Костер, агент на ѕвездата на Манчестер Сити Кевин де Брујн ја коментираше евенту…