Дома Македонски спорт Николов се врати на терените со гол после пет минути игра!

Николов се врати на терените со гол после пет минути игра!

Бобан Николов после повредата експресно се врати со гол за Шериф Тираспол.

Николов поради повреда на грбот не можеше да помогне на репрезентацијата во двата натпревари со Ерменија и Исланд. Денес тој се врати на терените за тимот на Шериф во победата од 1:3 против Флорести.

Николов во игра влезе во 70. минута и само пет минути подоцна се запиша во листата на стрелци и го постави конечниот резултат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Атлетико Мадрид не може да регистрира играчи

Атлетико Мадрид се најде во незгодна ситуација и не може да пријавува нови играчи, бидејќи…