Дома Фудбал Останато Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија

Не само Даку: УЕФА ја казни и Албанија

Откако УЕФА денеска го суспендираше Мирлинд Даку на два натпревари изрече и казна за репрезентацијата на Албанија.

Фудбалскиот сојуз на оваа репрезентација ќе мора на сметката на Европската куќа на фудбалот да уплати сума од 47.500 евра. Албанија е казнета за палење на пиротехнички средства и ширење провокативни пораки, но и влегување на навивач на терен.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Хрватска еден ден претходно беше казнета со 28.000 евра и тоа е втора санкција за „коцкестите“ откако за натпреварот со Шпанија платија 87.875 евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…