Дома Топ вести Не е само Барселона, Јувентус го нудел Роналдо уште на два клуба

Не е само Барселона, Јувентус го нудел Роналдо уште на два клуба

Утрово реномираниот Би-Би-Си објави информација со која пренесува дека Јувентус го понудил Роналдо на Барселона.

Дополнително, странските медиуми сега пренесуваат дека не е само каталонскиот клуб на кој и е понуден Роналдо.

Имено, Јувентус очигледно сака што побрзо да се ослободи од Роналдо, а Португалецот бил понуден уште на ПСЖ и Реал Мадрид.

Јувентус сака да се ослободи од Роналдо бидејќи не може да го издржи финансискиот притисок кој Португалецот го прави врз клубот со платата од 30 милиони годишно.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шкендија – Тотенхем со директен пренос на МРТ!

Во четврток екипата на Шкендија ја очекува еден од поголемите натпревари во клупската исто…