Дома Фудбал Останато Нејмар постигна гол, па повторно ги налути навивачите на ПСЖ (ФОТО)

Нејмар постигна гол, па повторно ги налути навивачите на ПСЖ (ФОТО)

ПСЖ вчера пред своите навивачи го победи Нант со 2:0.

Парижаните до новите три бода дојдоа со головите во второто полувреме. Домаќините поведоа во 52. минута со мајсторскиот гол со пета на Мбапе. Натпреварот беше решен во 85. минута кога Нејмар од пенал ги постави конечните 2:0.

Во таа ситуација Нејмар со прославата на голот повторно ги налути навивачите на ПСЖ.

При прославата Нејмар на навивачите кои му свиреа во текот на натпреварот им гестикулираше да молчат што на фановите секако не им се допадна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…