Дома Фудбал Останато Нејмар откри против кој дефанзивец му било најтешко да игра

Нејмар откри против кој дефанзивец му било најтешко да игра

Бразилската ѕвезда Нејмар откри дека негов најтежок противник во кариерата му бил Серхио Рамос.

Нејмар долго време играше во Шпанија и тоа за Барселона и одигра многу натпревари против Реал Мадрид. Исто така и откако премина во ПСЖ се среќаваше со Реал Мадрид во Лигата на шампионите.

Нејмар отворено призна дека му е најтешко да игра против Рамос.

„Против кој дефанзивец ми било најтешко да играм? Серхио Рамос. Тој е фантастичен стопер, а освоен тоа и постигнува голови. Навистина е тешко да играте против него“, изјави 27 годишниот напаѓач на ПСЖ.

Нејмар потоа го пофали и младиот фудбалер Реал, неговиот сонародник, Винисус Жуниор.

„Винисус е млад и мислам дека во иднина ќе стане неверојатен фудбалер. Ќе стане еден од најдобрите и ќе се бори за Златната топка. Се надевам дека ќе освои се што ќе посака. Тој е одлично момче. Му посакувам среќа“, порача Нејмар.

Ќе потсетиме, Нејамр неодамна се врати на тренинзите на ПСЖ, а наскоро го очекуваат и првите пријателски натпревари во новата сезона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Џабе беше голот со пета на Иличиќ, СПАЛ ја шокираше Аталанта (ВИДЕО)

Со вечерашниот натпревар помеѓу Аталанта и СПАЛ затворено беше 20. коло во Серија А. Атала…