Дома Фудбал Лига на шампиони Нејмар на старт го шокира Јунајтед🎥

Нејмар на старт го шокира Јунајтед🎥

Дербито на вечерта во Лигата на шампиони се игра на „Олд Трафорд“ каде Манчестер Јунајтед го пречекува Пари Сент Жермен.

Гостите од Париз подобро го отворија мечот и уште во 7-та минута дојдоа до предност со голот на Нејмар.

Мбапе направи „слалом“ и биеше кон голот, топката се одби до Бразилецот кој постигна прекрасен погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Озил: Возбуден сум, од дете навивам за Фенербахче

Месут Озил од вчера и официјално е нов играч на турски Фенербахче. Озил го напушти Арсенал…