Дома Фудбал Италија Несторовски ги започнува подготовките со Удинезе

Несторовски ги започнува подготовките со Удинезе

Илија Несторовски поради повреда во финишот од сезоната го пропушти Европското првенство, а сега е спремен за новата сезоната.

Несторовски се најде на листата до 32 фудбалери на Удинезе кои ќе патуваат на припремите во Австрија, тоа би требало да значи дека повредата е минато за македонскиот напаѓач.

ГОЛМАНИ: Карнелос; Тави; Рамен; Скуфе.

ОДБРАНА: Баларини; Бекао; Одмај; Ермакора; Кубала; Масет; Нујтинк; Самир; Зегелар.

СРЕДЕН РЕД: Арслан; Кулибали; Федрици; Јајало; Макенго; Мицин; Палумбо; Переира; Удоги; Валас

НАПАД: Кристо Гонзалез; Деулофеу; Странци; Јанези; Матос; Несторовски; Окака; Писе; Теодорчик

Во првиот натпревар од сезоната Удинезе ќе игра против Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Фудбалерот кој го испровоцира црвениот картон на Нуњез добивал закани по живот

Дарвин Нуњез нема по добро да го памети мечот против Кристал Палас, откако доби црвен карт…